Myślisz o założeniu własnego bloga

Bloger to wbrew pozorom zawód przyszłości. By założyć własny blog nie trzeba kończyć specjalistycznych studiów, ani dosłownie kursów. Można za to zarobić na tym całkiem przyzwoite pieniądze. A przy odrobinie szczęścia i ciężkiej pracy przyzwoite pieniądze zamieniają się w bardzo dużą kasę.
Jak założyć bloga? Na początku warto rozpocząć od którejś z bezpłatnych platform, na przykład. Blogspot, czy Wordpress. Nie należy płacić za domenę, a szablon można wybrać z listy dostępnych, darmowych motywów. To, gdzie najlepiej założyć bloga, jest uwarunkowane własnymi preferencjami i planami na przyszłe dni. Jeżeli planujesz kiedyś wykupić własną domenę, dobrym rozstrzygnięciem będzie dla Ciebie Wordpress. Natomiast jeżeli już jesteś kompletnie "zielony" w temacie i potrzebujesz czasu na zaznajomienie się ze specyfiką blogowania, najlepiej rozpocznij od prostego i intuicyjnego Blogspota, który zapewnia ci szeroką gamę szablonów i zwyczajnych wtyczek.
Pewnie zastanawiasz się, jak generalnie można zarabiać na pisaniu bloga. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak, jak zarabiają telewizje, czy gazety- przez reklamy. Współpracując z markami, udostępniasz im miejsce reklamowe na swojej stronie albo przeprowadzasz kampanie, o których wspominasz. Reklamodawcy płacą za to pieniądze. Wysokość pensji zależy od liczby czytelników, zasięgu bloga i pozycji blogera. Najlepsi mogą zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy na jednej kampanii.
Dzięki blogowaniu, pisanie nie musi być pracą do szuflady. Ma możliwość stać się drogą do zarobienia pieniędzy i niezależności.

Zobacz: wordpress blog.