Zaplanuj wakacyjny wypoczynek

Na pewno wiele osób planuje swój wakacyjny wypoczynek już dużo uprzednio, wówczas zastanawiamy się, czy wybrać zagranicę, czy Polskę, czy jechać na własną rękę, czy skorzystać z usług biura podróży. Oprócz granicami naszego kraju znajdziemy na 100 procent dużo ofert, które prawie że w 100% zapewnią na piękną, upalną pogodę. Na nieszczęście są również minusy takich wakacji - jesteśmy na terenie obcego kraju, nie wiemy, czego można się spodziewać. Ostatnie lata pokazały, że oprócz częstymi bankructwami touroperatorów,, można się tam spotkać z czymś znacznie gorszym - sytuacja na świecie spowodowała, że pobyt w niegdyś pięknych, spokojnych kurortach, może być niebezpieczny. Czy jest opłacalne zatem ryzykować kwestie własne, rodziny, dzieci?

 

Mamy w Polsce wiele wspaniałych zakątków, śliczne tereny górskie, wyżynne, pojezierza, no i morze, które jest latem najbardziej oblegane przez turystów także spoza granic Polski. Pogoda co prawda nad polskim morzem potrafi płatać figle, niemniej jednak bliskość Bałtyku powoduje, że możemy w każdej chwili się tam wybrać. W znaczącej liczbie sytuacji ładną pogodę mamy już w maju i czerwcu, a potem, we wrześniu nadal trwa upalne lato. Ceny są także znacznie niższe, dlatego warto się zastanowić, czy nie skorzystać z nadmorskich ofert poza szczytem sezonu - lipcem i sierpniem. Będzie to na pewno lepsze rozwiązanie dla osób starszych albo rodzin z młodszymi dziećmi, którzy wolą odpocząć od zgiełku dużych miast, przy czym mają ograniczone środki finansowe.

 

Oferta nad polskim morzem jest dosyć bogata - kurorty rozciągają się od granicy z zachodem po granicę ze wschodem. Najbliżej z oddalonych części kraju, jest Mierzeja Wiślana, a tu liczne miejscowości, w których właściwie każdy znajdzie coś dla siebie.
Od ujścia Wisły w stronę wschodu jest kilka mniejszych i większych miejscowości:
- Mikoszewo
- Jantar Leśniczówka
- Jantar
- Junoszyno
- Stegna
- Sztutowo
- Kąty Rybackie
- Skowronki
- Przebrno
- Krynica Morska
- Piaski
Jeśli ktoś poszukuje wakacyjnej przygody, rozrywki i głośniejszych atrakcji, właściwym wyborem będzie Krynica Morska albo Stegna, dla tych, którzy preferują bardzo dobrze wypocząć, optymalne będą Kąty Rybackie.
Noclegi Kąty Rybackie oferują w różnym standardzie i cenach, ale na 100 procent jest spośród czego wybierać.

 

Kąty Rybackie leżą między Zalewem Wiślanym, a Zatoką Gdańską, więc poza plażowaniem, mamy sposobność skorzystania również z atrakcji oferowanych nad Zalewem. Plaże są tutaj szerokie i czyste, a gdy wybierzemy spacer przez wspaniały las, którymkolwiek z bocznych szlaków, dojdziemy do wejścia nad morzem, gdzie nie będzie już tłumów ludzi, jak na przykład. w Krynicy Morskiej. Na miejscu można również odwiedzić rezerwat kormoranów, a z portu jachtowego wybrać się na wycieczkę po akwenie Zalewu.
Nad morzem każdego roku czynny jest Heineken - namiot, pod którym przygotowywane są zabawy dla najmłodszych, a w godzinach późniejszych - dyskoteki dla dorosłych i w pewnych sytuacjach koncerty.

 

Będąc spragnionym lepszych atrakcji, możemy w każdej chwili podjechac do Krynicy Morskiej - okey. 10 minut autem. Ta miejscowość tętni życiem omal do samego rana. Będąc tutaj, należy korzystać z rejsu statkiem przez Zalew Wiślany, do Fromborka - taka wycieczka pochłonie nam cały dzień, niemniej jednak realnie należy.
W pobliskim Sztutowie - 4 minuty autem, znajduje się stadnina koni, na których można pojeździć na miejscu lub na przykład. pojechać lasem nad morze i do Kątów Rybackich. Przy rzece wypożyczymy sprzęt wodny - kajaki, łódki, rowery wodne. Dla najmłodszych dużą frajdą będzie park linowy na początku Stegny - okey. 8 minut autem, albo mini zoo w Jantarze - dojedziemy tam w kolejne kilka minut.

 

Będąc w tych okolicach, koniecznie należy wygospodarować dwa dni na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Do Gdańska, poza prostą drogą, można dopłynąć promem, z Mikoszewa nad morzem, przy Wiśle.
Druga całodniowa atrakcja, to Malbork - 45km, a tutaj genialna budowla, jaką jest zamek krzyżacki, a dla maluchów park dinozaurów.

 

Wybierając Kąty Rybackie noclegi, powinniśmy zwrócić uwagę na ich położenie - część obiektów leży bezpośrednio przy ulicy Rybackiej, a to droga prowadząca do Krynicy Morskiej, zatem bardzo często ruch odbywa się nie tylko i wyłącznie cały dzień, niemniej jednak także i nocą. Do wyboru będziemy mieli całkiem sporo kwater prywatnych, domków, kempingów, ośrodków wypoczynkowych, apartamentów , a ponadto luksusowy hotel. Dobierając ofertę do swoich wymagań, należy porównać ją z innymi, ponieważ ma możliwość się okazać, że cena za komfortowy apartament nie będzie wcale wyższa, niż za kwaterę prywatną o dużo niższym standardzie.
Przykładem mogą być tanie noclegi Kąty Rybackie

 

Apartamenty Kąty Rybackie posiadają w kilku miejscach, przede wszystkim przy wspomnianej wcześniej ul. Rybackiej. Najbardziej optymalnym położeniem w Kątach są obiekty noclegowe znajdujące się przy ul. Piaskowej - tak, jak Willa Turkusowa Apartamenty Kąty Rybackie.
W pobliżu, na tej samej ulicy są również jeszcze inne miejsca noclegowe - w kwaterach prywatnych, ośrodkach wypoczynkowych - np. Relaks.

 

Od ul. Piaskowej prowadzi do morza kilka szlaków leśnych, bardzo blisko stąd do różnych restauracji, smażalni, lodziarni, sklepów, straganów i tym podobne. Z piaskowej jeżdżą też meleksy, które dowiozą nas nad morze lub w inne wskazane w Kątach Rybackich miejsce.

 

Dostępne apartamenty w Willa Turkusowa apartamenty Kąty Rybackie

 

Willa Turkusowa, to obiekt całoroczny, więc poza okresem letnim, można wypoząć tam także w innych porach roku - na przykład. jesienią, gdy nad morzem wydziela się tak dużo zdrowego jodu, a pobliskie lasy (okey. 100 metrów od obiektu) obfitują w różnorakie gatunki grzybów - prawdziwki, podgrzybki, maślaki, miodówki, kozaki i inne. Wszystkie apartamenty dysponują wyposażonym aneksem kuchennym do dyspozycji, dlatego podczas takiej eskapady grzybowej, można je sobie obrobić na miejscu. Latem pobliskie lasy obfitują również w jagody, które rosną wręcz wszędzie.

 

Apartamenty są ogrodzone, teren jest zamkniety, z własnym parkingiem i placem zbaw dla najmłodszych, a dla dorosych - obok placu zabaw, znajduje się duża wiata grillowa z miejscami siedzącymi pod zadaszeniem - pergolą.
Kązdy apartament jest gotowy do użytku, posiada niezbędne wyposażenie, w tym też sprzęt plażowy. W zależności od kondygnacji, prawie każdy lokal ma balkon lub taras, a na ogrodzonym terenie przypisane miejsce parkingowe.

 

Myślę, że Kąty Rybackie są optymalnym miejscem na wypoczynek, w szczególności dla rodziców z dziećmi, miejscowość jest mała, niemniej jednak nikt się tu nie będzie na 100 procent nudził. Kąty Rybackie wczasy nad morzem uczynią oczywiście niezapomnianymi.

 

Jeżeli już ktoś wciąż poszukuje własnego wakacyjnego miejsca nad polskim morzem, to Mierzeja Wiślana i Kąty Rybackie będą strzałem w dziesiątkę. Dla młodzieży spragnionej zabawy, rozrywki - Krynica Morska lub Stegna!

Zobacz również: kwatery Kąty Rybackie.